TROSA STADSLOPP 1997  -    Fredagen 27 juni 1997   -   Trosabygdens OK

RESULTAT   POJKAR   klass 3        2 300 m            

Välkommen till Trosa Stadslopp fredag 26 juni 1998, en vecka efter midsommar!


RESULTAT   3) Pojkar  2 300 m    vit 

Plac.  Nr. N a m n                   Klubb                  T i d     Efter

   1  5049 Albert Mollén             OK Denseln             08.05,6     
   2  5036 Dennis Karlsson           Rönninge               08.45,5   00.39,9
   3  5023 Mattias Fager             Duonord AB             08.48,5   00.42,9
   4  5103 Daniel Eriksson           SLK Oxelösund          08.50,5   00.44,9
   5  5003 Gabriel Andersson         Nynäs IK               08.57,7   00.52,1
   6  5009 Tommy Andersson           Järna SK               08.59,4   00.53,8
   7  5001 Erik Adolfsson            Ärla IF                09.05,8   01.00,2
   8  5045 Martin Lundqvist          Huddinge AIS           09.07,3   01.01,7
   9  5027 Patrik Gralberg           SLK Oxelösund          09.08,1   01.02,5
  10  5010 Aksel Arman               Enhörna IF             09.12,3   01.06,7
  11  5113 Anton Samuelsson          Huddinge AIS           09.13,4   01.07,8
  12  5068 Erik Fredriksson          Rönninge               09.16,0   01.10,4
  13  5062 Johan Strömberg           Rönninge               09.18,4   01.12,8
  14  5088 Andreas Malmsjö           Tofsö                  09.18,7   01.13,1
  15  5071 Mattias Dahlberg          Hässelby SK            09.22,4   01.16,8
  16  5046 Carl Major                Tumba                  09.24,9   01.19,3
  17  5015 Olle Brandt               Västerås               09.30,9   01.25,3
  18  5110 Gusten Nyberg             Luleå                  09.36,0   01.30,4
  19  5051 Julius Nilsson            Enhörna IF             09.38,1   01.32,5
  20  5056 Krister Pettersson        Järna SK               09.42,1   01.36,5
  21  5042 Anders Lindqvist          Hagsätra               09.43,0   01.37,4
  22  5054 Patrik Persson            Västerljung IF         09.45,6   01.40,0
  23  5024 Johan Fivelstedt          Tofsö                  09.46,9   01.41,3
  24  5007 Max Andersson             OK Klemmingen          09.51,6   01.46,0
  25  5117 Johan Orre                Trosa                  09.52,3   01.46,7
  26  5099 Johan Nilsson             Trosa IF               09.52,9   01.47,3
  27  5039 Christoffer Karlström     Hargs BK               09.55,7   01.50,1
  28  5070 Andreas Olofsson          Hammarby               09.56,2   01.50,6
  29  5031 Patrik Jitelius           Trosa Tryckeri AB      09.56,7   01.51,1
  30  5041 Anders Lidell             IK Jarl                09.57,2   01.51,6
  31  5092 Filip Nyhrén              Oxvreten SK            09.58,3   01.52,7
  32  5104 Joni Hietanen             Kittilä Voima          10.02,8   01.57,2
  33  5011 Alexander Asklöf          Vagnhärads SK          10.05,2   01.59,6
  34  5037 Linus Karlsson            SIF                    10.13,6   02.08,0
  35  5116 Jonas Pettersson          SLK Oxelösund          10.14,2   02.08,6
  36  5048 Joakim Melander           Duonord AB             10.15,0   02.09,4
  37  5065 Christian Wahlgren        Trosa                  10.15,5   02.09,9
  38  5028 Magnus Hjelm              Stigtomta IF           10.25,1   02.19,5
  39  5029 Mikael Hjelm              Stigtomta IF           10.25,7   02.20,1
  40  5067 Kristofer Wilkman         Västerljung            10.26,1   02.20,5
  41  5098 Johan Karlsson            Västerljungs IF        10.26,5   02.20,9
  42  5055 Anders Pettersson         Västerljungs IF        10.28,2   02.22,6
  43  5004 Johannes Andersson        Nynäs IK               10.29,1   02.23,5
  44  5114 Magnus Nolgren            HSK                    10.29,3   02.23,7
  45  5089 Tom Telégin               Stocksund              10.36,6   02.31,0
  46  5086 Joel Malmqvist            Södertälje             10.36,7   02.31,1
  47  5106 Martin Sjöberg            Västerljungs IF        10.40,8   02.35,2
  48  5047 Emil Malmström            Eskilstuna             10.43,5   02.37,9
  49  5035 Magnus Jäderberg          Rudolf Steiner Stift   10.44,0   02.38,4
  50  5025 Henrik Germundsson        Mariefred              10.44,5   02.38,9
  51  5097 Jesper Bohm               Tystberga              10.45,4   02.39,8
  52  5073 Thomas Johansson          Vagnhärad              10.46,0   02.40,4
  53  5111 Joni Tusa                 VIF                    10.47,4   02.41,8
  54  5074 Patrik Ohlsson            Västerljung IF         10.48,4   02.42,8
  55  5066 Joel Wahlström            SLK Oxelösund          10.50,2   02.44,6
  56  5020 Trotte Engström           Tungelsta IF           10.52,2   02.46,6
  57  5038 Tomas Karlsson            Järna                  10.52,8   02.47,2
  58  5083 Robert Stjerndahl         AIK Hockey             10.53,4   02.47,8
  59  5081 Pontus Lindbäck           Vagnhärad              10.57,9   02.52,3




RESULTAT 3) Pojkar 2 300 m vit Plac. Nr. N a m n Klubb T i d Efter 60 5044 Fredrik Lundberg Tumba Hockey 10.58,6 02.53,0 61 5108 Christoffer Larsson Sparreholms Sportklubb 11.02,6 02.57,0 62 5008 Robert Andersson Eskilstuna 11.04,5 02.58,9 63 5095 Daniel Persson Västerljungs IF 11.05,1 02.59,5 64 5075 Lucas Öijvall VSK P-87 11.05,5 02.59,9 65 5034 Fredrik Johnsson Näshulta 11.10,8 03.05,2 66 5053 Niklas Olofsson Tumba 11.13,0 03.07,4 67 5082 Jonas Sandström Rospiggen 11.14,2 03.08,6 68 5093 Robin Billefors Spånga 11.16,6 03.11,0 69 5077 Jens Enbom Vagnhärads SK P-87 11.19,2 03.13,6 70 5033 Tommy Johansson Tumba 11.20,5 03.14,9 71 5013 Rikard Behm Hargs BK 11.25,4 03.19,8 72 5107 Daniel Wahlström Strängnäs 11.27,7 03.22,1 73 5115 Niclas Ericsson Vagnhärad 11.28,0 03.22,4 74 5057 Björn Pramlid OK Klemmingen 11.31,7 03.26,1 75 5094 Jonnie Sundberg Brunnsta 11.38,4 03.32,8 76 5109 Tomas Skum ASK Arjeplog 11.40,7 03.35,1 77 5006 Mikael Andersson Björnlunda IF 11.41,2 03.35,6 78 5043 Pirkko Lindqvist Tak-Ettan 11.50,9 03.45,3 79 5087 Rickard Nilsson Huddinge 11.51,2 03.45,6 80 5063 Joel Sundqvist Trosabygdens OK 11.58,6 03.53,0 81 5058 Jesper Sillerström Vålarö 12.01,2 03.55,6 82 5017 Joel Carlsson Tystberga 12.02,3 03.56,7 83 5012 Mikael Axenbo Södertörns SS 12.06,1 04.00,5 84 5085 Jimmi Karlsson Trosa IF 12.07,5 04.01,9 85 5021 Viggo Engström Tungelsta 12.12,2 04.06,6 86 5112 Jesper Carlsson IK Viljan 12.13,1 04.07,5 87 5060 Michael Sjölund Edsbergs IF 12.33,8 04.28,2 88 5090 Christian Hellberg IF Hagen 12.58,2 04.52,6 89 5005 Joel Andersson Järna 12.59,2 04.53,6 90 5079 Ola Jamalainen Trosabygdens OK 13.02,4 04.56,8 91 5018 Magnus Ekstrand OK Klemmingen 13.04,3 04.58,7 92 5084 Andreas Enberg Vagnhärad 13.08,5 05.02,9 93 5072 Patrik Johansson Vagnhärad 13.10,6 05.05,0 94 5102 Joel Eriksson Vagnhärads SK 13.12,6 05.07,0 95 5091 Viktor Henriksson-Larsson Trosa IF 13.14,9 05.09,3 96 5078 Tomas Enbom Vagnhärads SK P-87 13.15,6 05.10,0 97 5022 Robin Ericsson Camfil 13.32,4 05.26,8 98 5002 Tobias Alm Trosa 13.32,7 05.27,1 99 5105 Mario Touma Vagnhärad 13.37,8 05.32,2 100 5014 Joakim Berglund Grödinge MTB 13.40,6 05.35,0 101 5059 Filip Sillerström Vålarö 14.39,3 06.33,7 102 5026 Andreas Godeau Södertälje 15.03,9 06.58,3 103 5019 Kristoffer Elfgren Skilleby 15.21,2 07.15,6 104 5016 Justus Bång Skilleby 15.21,6 07.16,0 105 5101 Jimmie Johansson Triangelns IK 15.23,6 07.18,0 118 st anmälda i klass 3 105 st i mål Regnly X-Sport Fredag 27 Juni 1997 V97 Trosabygdens OK P-E B